Dažniausiai užduodami klausimai:

Įvairių žmonių paprašiau užduoti man po bet kokį klausimą, kas jiems aktualu. Publikuoju juos čia - nė kiek nekoreguotus. Ir pridedu savo atsakymus. Žemiau - ir kiti klausimai, kurių dažniausiai sulaukiu.

Juozas Gaižauskas, aktorius ir atlikėjas:
Kodėl taip norisi būti Europos valdymo mechanizmo dalimi, neturint ten jokios realios jėgos, vietoje to, kad daryti darbus čia, Lietuvoje, kur įmanoma įgyvendinti konkrečius darbus?

Remigijus:
Taip, būti vienu iš EP narių tai ne tas pats, kas atsakyti vienasmeniškai už visą sistemą. Tačiau mes vis dar neįprantame, kad “ten” esanti Europa iš tikrųjų yra čia. Tai, kas “ten” nusprendžiama veikia mus. Pačiame sprendime irgi mes dalyvaujame. Aišku, bėda ta, kad didelė dalis EP narių atsainiai žiūri į savo darbą ir nepadaro ko reikia. Štai priimant Mobilumo paketą ir jo nuostatas, kurios buvo žalingos ekonomikai, gamtai, bendrai rinkai, o labiausiai Lietuvos verslui ir biudžetui iš 11 Lietuvos EP narių balsavime tedalyvavo vienas. Aš ten ruošiuosi dirbti - ne tik ateiti į darban bet ir įtikinėti kitus.

Nomeda Marčėnaitė, menininkė, žurnalistė:

Kai šiomis dienomis, vaikštinėdamas ar važinėdamas po Vilnių, nepagaunate savęs, kad vis dar dairotės ką ir kiek čia reikėtų patvarkyti? Ar darbas baigtas ir jokių senų įpročių?

Remigijus:

Įprotis Vilniuje viską fotografuoti kas blogai, o kituose miestuose kas gerai pas mane įsėdo giliai. Pusę metų dar dairiausi visada, nebent darbo diena ir labai skubu, tai tada nebūtinai. Visą laiką matydavau arba ko aš nespėjau padaryti, kas galėjo būti geriau, arba kas dabar ne taip daroma. Dabar jau kiek pasveikau nuo to.

Valdas Benkunskas, Vilniaus meras:

EP atstovautumėte Lietuvą ir priklausytumėte Alde grupei. Ši grupė EP paskutiniu metu laikėsi nuosaikesnės pozicijos dėl ES politikos Rusijos atžvilgiu. Koks būtų jūsų politinio veikimo principas - laikytis partinės linijos ar veikti savarankiškai, atstovaujant Lietuvai naudingas pozicijas?

Remigijus:

Tai, deja, tiesa dėl ALDE (Renew) grupės - ji nėra visa monolitiškai vieninga šiuo klausimu (kaip ir kitos, beje, ypač kai kalba apie Ukrainos stojimo į ES sąlygas kalbama), nors kaip grupė išsako vienareikšmią ir tvirtą paramą Ukrainai, jos apginklavimui, finansinę pagalbą jai, ir stojimui į ES. Mano manymu tai man, kaip EP nariui sukurtų puikias prielaidas atvesti daugiau balsų į tvirtą ir teisingą pusę EP, nes juk ne jau įtikėjusius reikia atvertinėti, o tuos, kas “pavargo” ar suka galva į šoną progai pasitaikius.

Ignas Dilys, verslininkas, rašytojas:

Kaip iš bardo būsenos Europos Parlamente ketini atsispirti kitam politinės karjeros žingsnui?

Remigijus:

Ačiū :) Kai atėjau į aktyvią politiką - tapau Teisingumo ministru, iš karto keliems geriems draugams pasakiau, kad jei pasikeisiu taip, kad neina su manimi normaliai šnekėti - pasakykit, ir tai man bus prievolė, kad politiką reikia mesti. Kol kas jie to nepasakė. Dėl ateities - per anksti pasakyti. Žinau, kad noriu dirbti prasmingai ir aktyviai, žinau, kad labai svarbu nepriaugti prie kėdės. Kur tai nuves - man pačiam labai įdomu.

Justinas Žilinskas, teisės profesorius, knygų vaikams rašytojas:

Ką laikai savo didžiausia kaip politiko klaida per visą savo politinę karjerą?

Remgijus:

Didžiausia - kad nepastebėjau, jog reikalai vyksta ne taip kaip reikia Liberalų sąjūdžio vadovybėje Eligijaus Masiulio asmenyje.

Norbertas Černiauskas, istorikas:

Įsivaizduokite, kad pavyksta nulaužti Rusijos televizijos eterį geriausiai žiūrimu laiku, minutei. Ką per tą laiką pasakytumėt į eterį?

Remigijus:

Kremliaus propaganda rusams jau įrodė, kad visas pasaulis pilnas tik cinikų, kad arba jie mus, arba mes juos. Tokią propagandą buvo paskleidęs ir Hitleris. Tik Kremlius daro protingiau - jie nesako, kad “mes geri, o jie blogi”, ir žmonės lengviau patiki. Per vieną minutę beviltiška tai atsukti. Tačiau jei jau turėčiau tą minutę, bent jau pasakyčiau kad juos maitina tokiu naratyvu, ir dar pridurčiau, kad Vakaruose bijo ir gerbia yra priešingoje skalės pusėje, o ne šalia, kaip jiems brukama, ir kad Rusijos Vakarai bijo tik tiek, kiek bet koks normalus žmogus bijo visiškai girto neadekvataus veikėjo, ir kad tai labai toli nuo pagarbos, būdingos džentelmenų santykiams. Kalbėčiau rusiškai, jei ką.

Milda Mitkutė, Vinted įkūrėja:

Papasakok apie save, bet ne bet kaip. O taip, ko dar niekada nesame skaitę spaudoje.

Remigijus:

Belieka pasidalinti keletu ne į temą faktų apie mane: vaikystėje labai mėgau šiltą karvės pieną, bet dabar geriu tik augalinį; vienintelis koncertas, į kurį specialiai važiavau iš Lietuvos - Metallica Taline; daugiausiai per dieną nuvažiavęs dviračiu - 200 km, krepšinį žaidžiau 30 metų, dėdavau iš viršaus; kalnų turizmu užsiiminėjau kelioliką metų, aukščiausia perėja - Pamyre 6,6 km, kuprinės svoris žygio pradžioje - 35 kg; kai turistauju su sūnumi, palapinę naudoju tik vasarą, pavasarį ir rudenį uodų nėra; turiu du ginklus (ne medžioklei) ir ruošiuosi pirkti trečią; atliekas rūšiuoju preciziškai - kartais net nervindamas aplinkinius; senus daiktus labiau mėgstu nei naujus (ne dėl to, kad Milda klausia :) ).

KITI MANO DAžniausiai gaunami KLAUSIMAI:


Kodėl į EP - politikų pensijos vietą?

EP tikrai, deja, tapo, vieta, kur kai kas nedirba visai, o kai kas tik vaidina darbą. Tuo didesnė įtaką tokių žmonių, kurie žino kaip priimami sprendimai, turi patirtį, moka bendrauti ir yra atkaklūs. Galiu patikinti, kad būsiu tarp tos mažumos parlamente, kurie dirba vardan tikslo, kuriam yra išrinkti.

Kuo būtumėt geresnis už dabartinius EP narius?

Gal nereikia daug sakyti kuo geresnis būčiau už vis dar 19 amžiaus ekonomikos doktrinoje gyvenančią Viliją Blinkevičiūtę, populistą Viktorą Uspaskich, su Maskva ilgai flirtavusį Valdemarą Tomaševskį ar iš Lietuvos bene daugiausiai investuotojų išbaičiusį ir Ukrainą palaikyti vengiantį Jakeliūną. Už kitus būčiau aktyvesnis gindamas ES veržlumo ir konkurencingumo politiką. Prisimenu, kai balsuojant dėl ES ir ypač Lietuvai žalingo Mobilumo paketo iš 11 Lietuvos EP narių balsuoti atvyko tik vienas. Aš ne tik tokios gėdos nepadaryčiau, bet ir pasitelkčiau visą savo patirtį, komunikacinius gebėjimus bei žinias, kad įtikinčiau savo komitetą bei frakciją balsuoti taip, kaip naudinga Lietuvai.

Žadėjai stadioną - tai kur jis?

Buvo čia toks žymusis mano FB įrašas 2019 metais, kai žadėjau, kad va, “liko paskutinis balsavimas, ir stadionas 2023 metais stovės”. Įrašas buvo ryte, balsavimas Taryboje turėjo būti po pietų. Deja, Viešųjų pirkimų tarnyba uždraudė tęsti procesą, o paskui visai jį nutraukė. Kodėl? Nes projekto partneriai Vyriausybė (tuomet Sauliaus Skvernelio vadovaujama), tiksliau Švietimo ir Sporto ministerija prirašė jau po visko į VPT 30 puslapių pastabų. Mes galiausiai laimėjom teismą ir procesas pratęstas, tačiau į tą pačią upę neįbrisi. Dabar galima tik pasvajoti, kaip iš tikrųjų jau 2023 metais būtų stadionas stovėjęs be jokių Stapukonio ir BaltCap istorijų. O šiandien projektas bet kokiu atveju atnaujintas. Linkiu koncesininkui, savivaldybei, ir, svarbiausia, miestiečiams sėkmės. Visa laimė, beje, kad čia koncesija, o ne viešieji pirkimai, tai ir visa rizika tenka koncesininkui, o ne mokesčių mokėtojams.

Išdarkei Naujamiestį, tai dabar Europą darkysi??

Kviečiu ateiti pasivaikščioti po Naujamiestį, palyginti kas buvo, kas yra. Nulenksiu galvą, jei kas parodys vietą, kur anksčiau buvo jaukiau ir gražiau. Beje ir kitur Vilniuje taip pat.

Jus palaikau, bet Laisvės partijos tai ne.

Turbūt naivu būtų tikėtis, kad konkretaus žmogaus (kad ir mano) pažiūros su bet kokia partija (kad ir Laisvės partija) sutaptų 100 proc. Tačiau bendra linija mano ir partijos yra ta pati. Aš gal radikaliau už konkurenciją ir ekonominę laisvę, radikaliau už pasitikėjimą piliečiais ginklų ir savigynos aspektu. Bet kokiu atveju kviečiu balsuoti tuomet už partijos sąrašą, ir jame pažymėti mane. Būtent tas, kas surinks daugiausiai pažymėjimų biuletenyje, tas ir atsidurs galutinio sąrašo priekyje.

Ar turi EP nariai bent kokios įtakos?

Taip. Turi, jei moki ja naudotis. EP kartu su Komisija ir Taryba bendrai priima svarbiausius sprendimus. Aš pasirinkčiau ne taip tarp mūsų šviesiausių EP narių populiarų Užsienio reikalų komitetą, kuris, kaip ir visas EP, teturi tik simbolinę įtaką, o Teisės arba Ekonomikos komitetus, kur ta įtaka labai rimta. Taip pat dirbčiau, kad įtikinčiau Frakcijos narius palaikyti mums aktualius klausimus. Turiu ir energijos, ir patirties, ir asmeninių savybių, kurios leistų pasiekti maksimaliai.

Gaila išleisti - ir čia yra ką veikti.

Man atrodo, kad turime suprasti, kad ES yra ne “ten”, o “čia”. EP yra ta institucija, kuri turi tiesioginę įtaką mūsų gyvenimui Lietuvoje. Ir toje institucijoje reikia daugiau patirties ir žinių nei dirbant Lietuvos institucijose. Tai ir siekiu mūsų visų interesų labui daryti.

Kada vyks 2024 m. rinkimai?

Birželio 9 d., plius išankstinis balsavimas. Prašau, užsižymėkite kalendoriuje, ateikite, ir paraginkite kitus.

Kur galiu balsuoti?

Bet kurioje apylinkėje, o iš anksto - bet kurioje savivaldybėje.

Ar galiu balsuoti Lietuvoje, jeigu esu ne Lietuvos Respublikos pilietis?

Jeigu esate Lietuvos Respublikoje gyvenantis ES valstybių narių pilietis, įgijęs teisę gyventi Lietuvoje mažiausiai 60 dienų iki rinkimų, tuomet galite balsuoti Lietuvoje. Prieš tai privalote užsiregistruoti balsavimui vėliausiai iki 2024 m. balandžio 10 d. Tai padaryti galite internetu - ČIA. Verta žinoti, kad rinkti Europos Parlamento narius teisę turi tie Lietuvoje gyvenantys ES valstybių narių piliečiai, kurie rinkimų dieną bus sulaukę 18 metų ir kurie bus deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje iki 2024 m. balandžio 10 d.

Ar galiu balsuoti už R. Šimašių užsienyje, jeigu esu Lietuvos Respublikos pilietis?

Jūs galite balsuoti kitoje ES valstybėje Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulatuose, asmeniškai arba paštu. Lietuvos rinkėjai, kurie gyvena užsienyje, arba kurie bus užsienyje rinkimų dieną, turi registruotis iš anksto Rinkėjo puslapyje. Paštu atiduoti balsai turi pasiekti diplomatinę atstovybę ne vėliau kaip 5 dienos po rinkimų dienos, tačiau rinkėjas juos į diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą turi išsiųsti ne vėliau kaip rinkimų dieną (2024 m. birželio 9 d.).

Kiek žmonių galiu pažymėti (reitinguoti) rinkimų biuliotenyje?

Rinkimų biuliotenyje galima reitinguoti nuo 0 iki 5 asmenų, o mes būtume dėkingi jeigu pažymėtumėte Remigijų Šimašių. Kas nuo Laisvės partijos atstovaus jus Europoje priklausys nuo to, ką jūs pažymėsite.

Kaip galiu dar prisidėti ir palaikyti Remigijų Šimašių?

Remigijų Šimašių galite palaikyti įvairiais būdais:

  • Tapkite Laisvės partijos ir R. Šimašiaus ambasadoriais rinkimuose;

  • Paremkite R. Šimašiaus kampaniją finansiškai ir taip prisidėkite prie jos sėkmingo įgyvendinimo;

  • Skatinkite savo kolegas, draugus ir pažįstamus eiti balsuoti ir palaikyti R. Šimašių bei Laisvės partiją;

  • Išreiškite savo palaikymą virtualioje erdvėje mėgdami, komentuodami ir dalindamiesi R. Šimašiaus įrašais soc. platformose.

Neradote atsakymo - užduokite man, papildysime: remigijus@simasius.lt