Sveikata

 

Ką padarėme?

Nesveika sistema

Vilniaus sveikatos apsaugos sistema ilgą laiką buvo palikta likimo valiai. Pirminės sveikatos priežiūros sistema buvo biurokratizuota ir klampi, o savivaldybės politikai buvo abejingi gresiančiam kvalifikuotų gydytojų stygiui. Internetinės registracijos sistemos strigo, o jų atnaujinimams atskirose įstaigose buvo išleidžiamos neproporcingai didelės lėšos.

Peržiūrėję sveikatos administratorių grandį sugebėjome pasiekti, kad eilėse pas gydytojus vilniečiai dabar sugaišta mažiau laiko nei prieš ketverius metus, o pacientų aptarnavimas nuolat gerėja.

Šeimos gydytojai

Pradėjome svarbiausios sveikatos sistemos grandies – šeimos gydytojų – stiprinimą. Vilnius tapo vieninteliu miestu Lietuvoje, kuris skyrė papildomų lėšų gydytojų atlyginimų padidinimui. Papildomi 4 mln. eurų – sostinėje dirbančių šeimos gydytojų, pediatrų, terapeutų ir slaugytojų atlyginimams.

Sveikatos infrastruktūra

Radikaliai atnaujinama miesto infrastruktūra: parkai, dviračių takai, sveikatingumo ir pasivaikščiojimų trasos atveria naujų galimybių vilniečiams judėti ir rūpintis savo sveikata.

 

Ką padarysime?

1. Sveikatingumo kultūra

Rūpinimąsi savo sveikata skatinsime nuo pat mažumės: stiprinsime kūno kultūros, sveikos gyvensenos, taisyklingos laikysenos pradmenis mokyklose.

Sieksime, kad vyresnio amžiaus žmonėms reikalingos sveikatos paslaugos, slauga ir globa būtų prieinamos, kai to prireikia. Dėl to plėsime ir sudarysime sąlygas kitiems plėtoti gerontologijos ir susijusių paslaugų prieinamumą Vilniuje.

Sudarysime sąlygas kitokių sveikatos šaltinių atsiradimui mieste – jogos, meditacijos, taisyklingos laikysenos, rytų kovos menų klubų, sveikos gyvensenos bendruomenių veikloms, kad kiekvienas vilnietis galėtų būti laimingas ir todėl sveikas.

2. Aukščiausios kokybės sveikatos paslaugos

Optimizuosime pirminės priežiūros institucijų tinklą Vilniuje. Sujungdami poliklinikas pasieksime, kad įstaigos veiks efektyviau, susirgusiems asmenims bus lengviau patekti pas reikalingus specialistus, o sutaupytos lėšos bus skiriamos gydytojų ir slaugytojų atlyginimams didinti.

Įvertindami netrukus pradėsiančios veikti Astravo branduolinės elektrinės keliamas rizikas, pasirūpinsime, kad kompetentingos tarnybos būtų pasirengusios galimoms grėsmėms, o visi vilniečiai būtų tinkamai apmokyti radiacinės saugos.

3. Šeimos gydytojų institucijos stiprinimas

Ir toliau nuosekliai stiprinsime šeimos gydytojų instituciją. Profesionalūs ir pasiekiami šeimos gydytojai leis didžiąją dalį kreipimųsi išspręsti dar šeimos gydytojų kabinete, padės vilniečiams aktyviau rūpintis savo sveikata ir taupys visos sveikatos apsaugos sistemos lėšas. Sudarysime palankias sąlygas šeimos gydytojų kabinetams plėtotis arti gyventojų.