Sportas

 

Ką padarėme?

Viešoji infrastruktūra  

Prieš kelerius metus miesto sporto infrastruktūra buvo gerokai apleista. Viešosios sporto aikštelės nebuvo remontuotos metų metus, o miesto sporto infrastruktūra naudojama neefektyviai. Nuosekliai atnaujiname miesto dviračių takų tinklą, o atgimusi Neries pakrantė ir sutvarkytas Vingio parkas nuo šiol yra populiariausios vietos ilgiems pasivaikščiojimams ir sportui.

Aikštės, baseinai, salės, varžybos 

Per ketverius metus sutvarkėme ir įrengėme 15 futbolo aikščių, per 60 krepšinio aikštelių ir 38 viešąsias erdves mieste. Pastatėme vieną pirmųjų nepriklausomos Lietuvos baseinų Fabijoniškėse bei įgyvendiname baseino Lazdynuose statybas, siekdami palaipsniui įgyvendinti ambicingą tikslą – išmokyti visus Vilniaus antrokus plaukti.

Suprojektavome ir pradėjome pirmojo dengto stadiono statybas Pilaitėje, davėme startą 3 sporto salių Žemynos gimnazijoje statyboms, kad sporto entuziastai galėtų užsiimti įvairiomis sporto šakomis ir žiemos metu. Drauge su žymiais sportininkais organizavome tarptautinius ir vietinius sporto renginius, subūrusius tūkstantines žiūrovų minias, o Vilniaus miesto sporto klubai garsino sostinės vardą Europoje.

 

Ką padarysime?

1. Nacionalinis stadionas

Didžiausias sporto iššūkis artimiausiu metu – Nacionalinio stadiono statybos Šeškinėje. Šeškinės kalvos kaip gamtinė užtvara nuo seno buvo naudojamos Vilniaus gynybai.  Tačiau kažkada buvusi Vilniaus stiprybės atrama ši vieta dabar tapo aplaidumo simboliu. Didžiulis sporto ir sveikatingumo kompleksas leistų įrengti ne tik futbolui, bet ir lengvajai atletikai, tenisui bei kitoms sporto šakoms tinkamą infrastruktūrą.

2. Naujas lengvosios atletikos maniežas

Inicijuosime lengvosios atletikos maniežo statybas Vilniuje ir didinsime sportui skiriamą biudžeto dalį, kad sostinė turėtų tarptautinius reikalavimus atitinkančią sporto infrastruktūrą.  

Sostinėje privalo būti tarptautinius standartus atitinkanti sporto infrastruktūra, kad mūsų šalį visame pasaulyje garsinantys sportininkai galėtų laisvai ir nevaržomai treniruotis siekdami aukščiausių rezultatų.

3. Sporto infrastruktūros tobulinimas

Išsaugosime buvusio Lietuvos edukologijos universiteto stadioną, nes ten sukurta infrastruktūra ne vienus metus yra pamėgta tiek sporto profesionalų, tiek entuziastų.

Per šią kadenciją padėjome tvirtus pamatus sporto infrastruktūros sukūrimui bei tobulinimui, tad pagrindinis tikslas – tęsti pradėtą darbą. Ir toliau investuosime į dviračių takų ir stadionų rekonstrukciją. Dengtų stadionų plėtra ateinančią kadenciją yra vienas esminių prioritetų sporto srityje. Bendradarbiaudami su visomis sporto federacijomis sieksime, kad Vilniuje būtų didžiausias sporto šakų pasirinkimas, o sporto bazės atitiktų tarptautinius standartus.

Daugiau interaktyvaus sporto inventoriaus mokyklose, kad jaunimui kūno kultūros pamokos būtų naudinga pramoga, o ne kančia. Jau ankstyvajame vaikų amžiuje turime leisti jiems susipažinti su kuo įvairesnėmis sporto šakomis, todėl sudarysime sąlygas, kad visos sporto šakos vaikams kasmet būtų pristatomos vienoje mugėje.

4. Prieinamumo didinimas

Atversime mokyklų sporto sales ir stadionus kiekvienam, kuris nori judėti, sportuoti ar ruoštis profesionalioms varžyboms. Įveiklindami mokyklų sporto bazę, sudarysime palankias sąlygas gimti naujoms sporto žvaigždėms. Skatinsime parodomųjų sporto renginių mieste organizavimą, įtraukdami visus aktyvų gyvenimo būdą mylinčius žmones. Sukursime priemonę – sostinės sporto infrastruktūros žemėlapį, kuris bus atviras visiems Lietuvos gyventojams.