28. Rita Balčiūnienė

Gimiau 1964 m. birželio mėn. 25 d. Baigiau tuometinę Vilniaus 21-ąją vidurinę mokyklą. VPU įgijau geografijos bakalauro laipsnį ir mokytojo kvalifikaciją, o 2007 m. – geografijos magistro laipsnį. Nuo 2003 metų iki šiol dirbu Vilniaus Trakų Vokės gimnazijoje geografijos mokytoja, 2010 m. man suteikta geografijos mokytojo metodininko kategorija. Esu pakankamai kompetentinga savo dalyko srityje, reikli sau ir kitiems, stengiuosi savo darbe taikyti dalykines naujoves, mielai dalinuosi patirtimi su kitais, dalyvauju kuriant ir įgyvendinant įvairius švietimo bei kitus nacionalinius ir europinius projektus.

2006 m. steigiant Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį buvau šios partijos steigėjų gretose. Iki tol jokiai partijai nepriklausiau, dvylika metų nuosekliai ir sąžiningai ėjau įvairias pareigas: buvau Liberalų sąjūdžio partijos tarybos narė, Vilniaus skyriaus pirmininkės pavaduotoja, Lazdynų poskyrio pirmininkė, o iki tol – 2 kadencijas Trakų Vokės seniūnaitė, bendruomenės „Versmė” pirmininko pavaduotoja.

2008 m. lapkričio mėn.  –  2016 m. lapkričio mėn.  dirbau  LR Seimo nario G.Steponavičiaus padėjėja Lazdynų apygardoje ir G. Steponavičiaus rinkimų štabo vadove Lazdynų ir Verkių vienmandatėse apygardose.

2015 – 2019 m. kadencijai buvau vilniečių išrinka Vilniaus m. tarybos nare, esu Savivaldos plėtojimo komiteto pirmininkė. Mano kuruojamos sritys – seniūnijos, bendruomenės, seniūnaičiai, tautinės bendrijos, nevyriausybinės organizacijos, visuomeninės komisijos. Per šią kadenciją teko dirbti įvairiose komisijose ir įgyti neįkainojamų kompetencijų. Dirbau Vilniaus miesto tikslinės teritorijos vietos veiklos grupės valdybos pirmininke,  NVO taryboje, „UAB Grinda“ (narė), „AB Vilniaus Šilumos tinklai“ (narė) ir Grigiškių sveikatos priežiūros centro (pirmininkė) stebėtojų tarybose, etikos ir gyvūnų globos komisijose.

2018 m. lapkričio 2 d. išstojau iš LR liberalų sąjūdžio partijos.

Kartu su bendraminčiais, bendrų tikslų vilniečiams vedama, spalio 30 d. tapau R. Šimašiaus komandos ,,Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!” visuomeninio komiteto viena iš steigėjų. Didžiuojuosi, kad drauge su manimi yra žmonės iš skirtingų profesijų, skirtingų pomėgių, pačių įvairiausių socialinių statusų ir bendruomenių.

Esu tvirtai pasiryžusi aktyviai dalyvauti rinkiminėje kampanijoje – susitikimuose, šventėse, mokymuose, akcijose, aplankyti vilniečius keliaujant „nuo durų iki durų“,  prisidėti prie ambicingos strategijos vystymo ir pergalės siekimo 2019 metų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose.

Mėgstu aiškumą ir teisybę, domiuosi visuomenės gyvenimu, turiu įvairiapusių interesų. Esu atvira ir laisva, sugebu dirbti komandoje ir sukurti aplink save pasitikėjimo atmosferą. Kolegos mane apibūdina kaip veiklią, komunikabilią, atsakingą, reiklią sau ir kitiems, nestokojančią optimizmo ir humoro jausmo. Stengiuosi pralaimėjimą palenkti sau naudinga linkme, mėgstu konkurenciją ir išbandymus. Neatsitraukiu, kol neįsitikinu, kad visos galimybės išnaudotos. Didžiuojuosi, kad galiu išlikti atsakinga, draugiška, svetinga, tolerantiška, linksma ir kūrybinga. Neatskiriama gyvenimo dalis – Trakų Vokės dvaro sodybos folkloro ansamblis „Vija“ ir kelionės.  Svarbiausi man žmonės – mano šeima.