17. Tomas Gulbinas

Esu teisininkas, diplomatas ir viešosios politikos bei ryšių su vyriausybėmis konsultantas. Išsilavinimą įgijau studijuodamas Vilniaus universitete bei Prancūzijos Jean Moulin Lyon III universitete.

2015-2018 m. dirbau Google atstovu ryšiams su Centrinės ir Rytų Europos Vyriausybėmis.

1993-2014 m. dirbau Užsienio reikalų ministerijoje. Vadovavau Europos Sąjungos departamentui Lietuvos pirmininkavimo ES metu. Per savo diplomatinę karjerą esu dirbęs Briuselyje ir Vašingtone.

Vedęs, turiu 2 dukras. Pomėgiai: istorija, krepšinis, bėgimas.

Jei būčiau išrinktas į Vilniaus miesto tarybą, visų pirma siekčiau skirtingų politinių grupių taryboje interesų suderinimo, nes manau, jog miestiečiams svarbiausia – efektyvus ir laiku priimtas sprendimas. Pasitikiu, jog mano diplomatiškumas ir ilgametė derybinė patirtis stipriai prisidėtų telkiant tarybą ar koaliciją.

Prioritetą skirčiau šioms veiklos sritims:

Švietimui: Vilnius turi tapti lyderiu bei pavyzdžiu įgyvendinant Šimtmečio idėją mokytojo profesiją paversti prestižine. Esu įsitikinęs, kad darni ir moderni mokykla  – esminis bendruomenės stiprėjimo garantas.

Infrastruktūrai: miestui plečiantis į priemiesčius, daugėja statybų. Darniam miesto vystymuisi būtina, kad infrastruktūros planavimas ir įgyvendinimas žengtų žingsniu anksčiau nei statybos. 

Išmanaus miesto kūrimui: Vilnius jau yra žinomas kaip kylantis fintech centras, atvirų duomenų, greito interneto ir startuolių miestas. Šiuos pasiekimus būtina toliau vystyti sudarant sąlygas kurtis moderniems verslams ir atsirasti išmaniesiems miesto kvartalams – taupiems energetiškai, tausojantiems aplinką ir lengvai pasiekiamiems viešuoju transportu.