15. Monika Ošmianskienė

Sveiki! Cześć! Привет! // Hello, world!

Aš Monika, esu vilnietė nuo gimimo ir Vilnių myliu. Esu iš IT pasaulio, bet ateinu, pirmiausia, kaip žmonių su negalia atstovas, nes noriu tikrų pokyčių ir žinau, kad galiu ir turiu kuo prisidėti. Jau ir dabar aktyviai dalyvauju konstruktyvioje diskusijoje bei prisidedu idėjomis dėl kultūrinių ir kitų visuomeninių objektų statybų/renovacijos, o buvimas Vilniaus miesto taryboje suteiktų dar didesnes galimybes.

osmianskiene.lt

 

Kodėl Vilniui reikia manęs?

Miestas vystomas remiantis universalaus dizaino principais, tai miestas vienodai patogus ir tinkamas VISIEMS visuomenės nariams, tiek pėstiesiems, tiek tėvams su vaikų vežimėliais, tiek įvairių naujų el. judėjimo priemonių savininkams, tiek ir žmonėms su negalia.

Negaliu nepastebėti kaip Vilnius keičiasi, esu labai dėkinga matydama vis daugiau atsirandančių neįgaliems „pritaikytų” vietų mieste, bet ateinu tam, kad kartu nuimtume tas užsilikusias kabutes, kad išvengtume klaidų. Turėdama patirties, žinių ir didelę motyvaciją, būčiau ir veikčiau čia ir dabar, kol dar nėra per vėlu.

Kodėl einu?

Nes įsitraukusi į visuomeninę veiklą įsitikinau, kad norint keisti reikia veikti ir tai veikia. Nes nuoširdžiai tikiu, kad šiuo metu labai trūksta žmogaus praktiškai susiduriančio ir žinančio visas problemas bei niuansus, susijusius su žmonėmis su negalia, o dauguma problemų šioje srityje nutinka būtent dėl nesupratimo, nors ir norima kaip geriau. Būdama taryboje, taip pat būčiau ir tas gyvas priekaištas sąžinei, sutikite, pasakyti „ne“ žiūrint į akis yra kur kas sunkiau, nei pasakyti „ne“ kažkam ko niekad gal ir nesutikai.

Kodėl balsuoti už mane?

Jei Jums svarbi miesto infrastruktūra draugiška VISIEMS – pėstiesiems, mamoms su vežimėliais, neįgaliesiems, senjorams, paspirtukų ir kitų priemonių naudotojams – balsuokite už mane.

Jei Jums rūpi senukai ir jų gerovė saulėlydyje, jei norite būti ramūs, kad likusiais savo pačių namuose (o ne kažkur slaugos ligoninėje) Jūsų senstančiais tėvais bus tinkamai pasirūpinta Vilniaus miesto teikiamų socialinių paslaugų dėka – balsuokite už mane, nes ateinu prisidėti prie deinstitucionalizacijos proceso, prisidėti prie žmogaus orumo ir teisių saugojimo Vilniaus mieste.

Sausai apie save? 

Gimiau ir augau Vilniuje, Karoliniškėse, baigiau Vilniaus Ryto (43-ioji) vidurinę mokyklą.

Išsilavinimas – VU Informatika (bakalauras ir magistras)

Darbas – dirbu nedidelėje, tačiau visame pasaulyje teikiančioje paslaugas įmonėje, mano pareigų lauke – tiek programavimas, tiek ir klientų aptarnavimas, strategija ar finansai. Turiu daug patirties bendraujant tiek su laimingais, tiek su nepatenkintais klientais.

Visuomeninė veikla – aktyvus asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ narys.

Asmeninės savybės – empatija ir gebėjimas kitus motyvuoti, bei „uždegti“, organizuotumas, tikslų siekimas, darbų užbaigimas, nestandartinių sprendimų radimas, vadovaujantis „think outside the box” nuostata.

Pomėgiai – esu smalsus žmogus ir man daug kas įdomu, mokykloje buvau atsidavusi sportui, šiandien, pasikeitus aplinkybėm, daugiau domiuosi menu, politika, genetika, mokslo, bei informacinių technologijų pasiekimais.

Šuo ar katė? Papūga.