11. Tomas Vytautas Raskevičius

Esu nepriklausomybės vaikas – gimiau 1989 metais Kaune. Jau daugiau nei dešimt metų laikau save tikru vilniečiu, nes čia gyvenu, dirbu ir svajoju apie draugišką Lietuvą.

Baigiau Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų universitetą. Centriniame Europos universitete (Vengrija) įgijau žmogaus teisių teisės magistro laipsnį.

Pastaruosius penkerius metus dirbau teisininku LGBT* organizacijoje. Buvau vienas pagrindinių Baltic Pride eitynių organizatorių 2013 ir 2016 metais. 2017 metais iniciavau strateginio bylinėjimosi procesą, po kurio asmens tapatybės dokumentai translyčiams asmenims Lietuvoje yra keičiami be privalomųjų medicininių procedūrų,  o šia praktika lenkiame tokias šalis kaip Suomija. Turiu daug patirties neapykantos nusikaltimų prevencijos srityje – vedžiau mokymus daugiau nei 300 policijos pareigūnų, atstovauju pareiškėjams Europos Žmogaus Teisių Teisme byloje Beizaras prieš Lietuvą (neapykantos kalba socialiniame tinkle „Facebook“). Nuo 2018 metų Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje užimu integravimo skyriaus vadovo pareigas. Sklandžiai kalbu lietuvių ir anglų kalbomis.

Vilnius, kuriuo didžiuojasi, yra atviras ir draugiškas miestas. Dirbdamas miestui, norėčiau realybe paversti tris idėjas, būtent – „Vilnius – miestas už lygias galimybes visiems”, „Vilnius – miestas be neapykantos“ ir „Vilnius – LGBT bendruomenei draugiškas miestas”. Tikiu, kad tik pripažindami kiekvieno iš mūsų skirtumus, galime sukurti tokią miestiečių bendruomenę, kurioje žmonės norėtų gyventi, kurti, mylėti ir būti laimingi.