Investicijos ir ekonomika

 

Ką padarėme?

Investuotojų atėjimas

Iki 2015 metų miestas neturėjo aiškios strategijos, kaip prisistatyti užsienio investuotojams. Investuotojai, norėdami gauti reikalingą pagalbą, nerasdavo vieno konsultacijų centro, padedančio atsakyti į kylančius klausimus dėl investicijų Vilniuje. Nors tiesioginių užsienio investicijų mastas augo, Vilniaus ambicija galėjo būti kur kas didesnė.

Užtikrinome tolesnę Vilniaus plėtrą intensyviai dirbdami su investuotojais ir įsiklausydami į verslo poreikius. Tai padėjo pasiekti, kad Vilniuje kasmet ženkliai augo gerai apmokamų darbo vietų skaičius. Kadencijos pradžioje 1000 ir daugiau eurų uždirbančių darbuotojų sostinėje buvo 66,1 tūkst. (28,1 proc. visų darbuotojų), o 2017 m. pabaigoje – jau 89,6 tūkst. (37,3 proc.) Tiesioginės užsienio investicijos Vilniuje taip pat nuosekliai auga ir skaičiuojant vienam gyventojui yra beveik trigubai didesnės už Lietuvos vidurkį.

„GO Vilnius“

Įkūrę investicijų ir talentų pritraukimo agentūrą „Go Vilnius“ pasiekėme, kad Vilnius, kaip geidžiama lokacija verslui, tapo žinomas ir vis labiau patrauklus užsienio investuotojams. Tikslinės turizmo kampanijos ir kryptinga miesto veikla padėjo tokias šventes kaip Kalėdos paversti svarbiais tarptautinio Vilniaus žinomumo akcentais.

Vilniaus miesto inovacijų ir pramonės parkas Vismaliukuose

Prieš tai pamiršta teritorija Vismaliukuose greitai taps aukštą pridėtinę vertę kuriančio verslo centru – ten įsteigėme inovacijų pramonės parką. Per metus parke jau įsikūrė kelios įmonės, vedamos derybos su kitomis užsienio ir Lietuvos įmonėmis.

 

Ką padarysime?

1. Lyderystė regione

Miestų vaidmuo globalioje ekonomikoje vis stiprėja, o konkurencijos dėl investicijų pritraukimo laukas seniai peržengė Europos ribas. Dėl to Vilnius šioje srityje neturi lygiuotis į kitus Lietuvos miestus, bet drąsiai priimti naujus tarptautinius iššūkius.

Įkūrę „Go Vilnius” ir plėtodami veiklą tarptautinėje erdvėje Vilnių paverčiame vis labiau patraukliu investuotojams. 2018 m. „Financial Times” Vilnių pripažino trečiu tarp visų Europos vidutinio dydžio miestų pagal investicijų pritraukimo strategiją. Nuosekliai tęsime pradėtą veiklą, kad pagal tiesiogines užsienio investicijas Vilnius taptų lyderiu Centrinės ir Rytų Europos regione.

Galimybes dirbti ir užsidirbti Vilniuje pristatysime aiškiai ir atvirai, savivaldybėje skaidriai ir argumentuotai priimsime sprendimus dėl verslui reikalingų leidimų išdavimo, tobulinsime miesto paslaugas naujiems verslams ir besikuriantiems vilniečiams.

2. Verslo ekosistemos plėtojimas

Kviesime Vilniuje kurtis ir augti didelius atlyginimus darbuotojams mokantį verslą. Vilnius turi pritraukti naujus paslaugų centrus, kurti patrauklią ekosistemą startuoliams ir užtikrinti pakankamai vietos kurtis naujoms aukštą pridėtinę vertę kuriančioms gamybinėms įmonėms, plėtotis esamiems ir naujiems klasteriams. 

Plėtodami miesto inovacijų ir pramonės parką Vismaliukuose, sudarydami palankias sąlygas Visorių informacinių technologijų parko plėtrai prisidėsime prie aukštųjų technologijų pramonės stiprėjimo ir vilniečių atlyginimo augimo. Sutardami su miesto bendruomenėmis ir gyventojais skatinsime darnią netaršios gamybos teritorijų plėtrą Vilniuje.

3. Pozicionavimas

Tikslingai pozicionuosime Vilnių tarptautinėje erdvėje kaip aukštą vertę kuriantį miestą.  Subursime miesto ambasadorių tinklą, kurie gebės Vilniaus žinutę pristatyti užsienyje. Jei Lietuva nesupaprastins imigracijos ir įdarbinimo procedūrų ne Europos Sąjungos piliečiams, Vilnius investuos į specialistus, padėsiančius įveikti nacionalinę biurokratiją čia norintiems dirbti ir kurti žmonėms.

4. Emigrantų sugrįžimo skatinimas

Besidomintiems grįžimu į tėvynę lietuviams patogiai ir iniciatyviai teiksime visą informaciją apie realų darbo vietų poreikį Vilniuje, mokamus atlyginimus, švietimo įstaigose pritaikytas programas jiems ir jų vaikams. Siekdami šio tikslo Vilniaus mokyklose jau pradėjome pilotinius projektus, kuriais yra rengiamasi priimti ir integruoti pagal skirtingus švietimo modelius besimokiusius vaikus.